Ezeket látta már?

Szénanátha: így csökkentheti a tüneteket természetes módszerekkel!

koronavírus, covid-19, nátha, allergia, delta variáns

Milyen természetes módszerekkel segíthetjük szervezetünket allergiás időszakban?

Mi okozza az allergiát? Egy hisztamin nevű anyag felszabadulása a vérben. Ezért a kezelés bevett módszere, hogy antihisztamin gyógyszert szedünk, de vajon tudjuk, hogy működik az antihisztamin?

Ha már itt a szezon mit tehetünk?

Mi okozza az allergiát?

Egy hisztamin nevű anyag felszabadulása a vérben. A testben receptorokhoz kötődik a hisztamin, így fejti ki a hatást, amitől tüsszögünk, viszketünk, duzzadunk. Az antihisztamin versenyt fut a hisztaminnal, aki előbb ér oda, az kötődik a receptorhoz. Ha már sok a hisztamin a vérben, az antihisztamin nem tud receptorhoz kapcsolódni, így megfelelően kifejteni az allergiát mérséklő hatást. Az antihisztamin leginkább az allergia megelőzésére jó.

Allergia vagy nátha miatt folyik az orrom? Így lehet eldönteni >>

Hogyan csökkenthetjük természetes módon az allergiát okozó hisztamin mennyiségét a vérben?

Alkohol, ételek, nem mindegy, mit iszunk-eszünk! A pezsgőnek és a vörösbornak magas a hisztamin tartalma, tovább súlyosbítja az allergiát. Egyes ételek, mint pl. a tenger gyümölcsei, a füstölt húsok, a friss paradicsom, a mogyorófélék vagy a padlizsán is magas hisztamin tartalmúak. Ezek közvetlenül is növelik a hisztamin mennyiségét, ehhez hozzáadódik az allergiás reakcióból származó hisztamin – és állandó tartozékunk lesz a papírzsebkendő.

Kevesebb stressz!

Miért romlik az allergia stresszes helyzetben? Stressz hatására a vérben megnő a hisztamin mennyisége. Ha felismerjük allergiás tüneteink és a stressz közötti kapcsolatot, tegyünk ellene! Fontos a sok alvás, ilyenkor pihen a szervezet. A testmozgás is csökkenti a stresszhormonok mennyiségét. Persze pollenallergiásoknak nem a mezei futás ajánlott.

Hogyan előzhetjük meg természetesen a tüneteket?

  • Almaecet: az almaecet természetes hisztamin csökkentő!
  • Szerelem
  • A boldogság is csökkenti a stresszhormonok szintjét a vérben.

Pollenallergia és szénanátha: ezek az ételek, gyümölcsök felerősítik >>

Pollenmentes alvás

Ha lehet, ne vigyük a polleneket magunkkal az ágyba! Lefekvés előtt zuhanyozzunk, és vagy öblítsük le, vagy fújjuk át hajszárítóval a hajunkat.

Forrás: egeszsegkalauz.hu
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához