Ezeket látta már?

Körömvirág krém házilag: nem hiszi el, mennyire könnyű elkészíteni

körömvirág, krém, recept, házilag

A körömvirágot régóta gyógynövényként tartják számon. Így készíthetünk belőle krémet otthon!

A körömvirág vagy más néven kenyérbélvirág a fagyos téltől eltekintve bármikor szedhető. Ajánlatos a napsütötte délutánokra időzíteni a gyűjtő utat, mert ilyen időben szedve megnő a körömvirág gyógyító ereje.

Ha valamilyen sérülés ér minket, jó ha kéznél van egy kis tubus körömvirágból készült krém. A "csodaszer" könnyen beszerezhető és különböző kiszerelésekben kapható. Gyógyírt jelent az ekcémára és a nap okozta égésre egyaránt. Vékony rétegben a bőrre kenve rövid idő alatt csillapítja a gyulladást. Remekül gyógyítja a tű okozta sebeket, ennek köszönheti a népszerűségét a frissen tetováltak körében.

A körömvirág hatásai

A körömvirág nemcsak kívülről, hanem belülről is ápolja a szervezetet. A kutatások eredményei alapján a körömvirág hatékony segítséget jelent a bélrendszeri panaszok, gyulladások, májmegbetegedések esetén, illetve daganatos betegségek kezelésekor.

A mutatós sárga és narancs színű virága miatt vázába rakva megszépíti a környezetet, viszont teát készítve belőle nem csak a látványát élvezhetjük, hanem jótékony hatását is. Az epehólyag gyulladására és a görcsök oldására naponta három pohár körömvirág teát ajánlott elkortyolgatni belőle. A teát akkor is javasolják, ha valamilyen vírusfertőzés miatt erős hasmenése van a betegnek: két-három pohár körömvirág tea, és a panaszok elmúlnak.

A körömvirágot gyakran alkalmazzák fertőtlenítő és gombaölő szerként. Emellett kiváló az arcápolás területén és visszerek kezelésekor. Ha a bőrünk nagy részét szeretnénk ápolni a sokoldalú növénnyel, ajánlott az ülőfürdő alkalmazása.

Körömvirág termesztése

A körömvirág tehát mindig jó a háznál, hát még a kiskertben! A kis növényben nagy erő rejlik, ezért érdemes házunk táján termeszteni. Ettől kezdve a krémet saját kezűleg készíthetjük el, illetve a frissen leszedett növényből főzött teát minden nap élvezhetjük – és élvezzük is – mivel rendszeresen fogyasztva vértisztító hatása van. Ráadásul nem lesz szükségünk időjósra sem, mert a népi babona szerint, ha reggel hét óra után még zárva találjuk a színes virágot, aznapra eső várható.

Körömvirág receptek otthonra

Krém: két marék növényt (szárát, virágját, levelét) összevágunk. Jó minőségű disznózsírból fél kilónyit felmelegítünk, mintha húst akarnánk sütni. Ebbe a forró zsírba tesszük a felaprított körömvirágot, hagyjuk egy kicsit sercegni, megkeverjük és levesszük a tűzről. Lefedve egy napig állni hagyjuk az egészet. Másnap kicsit felmelegítjük és egy vászon kendőn átszűrjük egy előkészített, tiszta edénybe. A zsír helyett érdemes sheavaj és kakaóvaj keverékét használni, ha pedig arckrémet szeretnénk készíteni, akkor E-vitamint és mandulaolajat is adhatunk hozzá, de csak ha már kihűlt.

Tea: egy bögre (2,5 dl) vízhez egy púpozott teáskanál szárított körömvirágot adunk. A forrázatot 5 percig állni hagyjuk, leszűrjük, édesítés nélkül megisszuk.

Ülőfürdő: két marok friss vagy 100 gramm szárított növényt használunk egy fürdéshez.

Lemosás: fél liter vízhez egy púpozott evőkanálnyi növényt adunk.

Ezekből a gyógyteákból érdemes házipatikát összeállítanunk - kattintson tovább!

Tinktúra: egy marék virágzatot egy liter valódi pálinkába vagy hígított tiszta szeszbe teszünk, 2 hétig a napon vagy 20 fok körüli hőmérsékleten állni hagyunk és leszűrjük.

Olaj: kell hozzá egy nagyobb, átlátszó üveg edény (pl. befőttes üveg), 15-20 virágfej, és éppen annyi jó minőségű, hidegen sajtolt olívaolaj, hogy ellepje a megmosott virágokat. A keveréket 5-6 hétre napsütötte ablakba, erkélyre kitesszük, ha nyáron készíted, elég egy hónap is. Akkor jó, ha az olaj átveszi a virág színét. Ha letelt a várakozási idő, leszűrjük, hűvös helyre tesszük – az olaj nagyszerűen beválik rovarcsípéseknél.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Mire jó a lóbalzsam? A szakgyógyszerész elmondja

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

Borsmenta

Forrás: Napidoktor
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához